• 2.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

Prymicje ks. Łukasza Sudego

W niedzielę, 3 czerwca br., na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbyły się prymicje naszego parafianina ks. Łukasza Sudego. Najpierw tuż po 11.00 najbliższa rodzina oraz parafianie zgromadzili się przy domu rodzinnym prymicjanta. Tam miało miejsce błogosławieństwo ks. Łukasza przez jego rodziców. Następnie odbyła się procesja do naszego kościoła parafialnego gdzie czekał na prymicjanta ks. proboszcz Adam Gucwa SCJ. W kościele miało miejsce uroczyste powitanie ks. Łukasza przez proboszcza oraz przedstawicieli parafii. Potem była uroczysta Msza Święta prymicyjna, która zakończyła się błogosławieństwem prymicyjnym, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego.

Księdzu Łukaszowi Sudemu - naszemu rodakowi - życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w posłudze kapłańskiej oraz wytrwałości w powołaniu. Mamy też nadzieję, że kolejni młodzi ludzie z naszej parafii usłyszą głos Boga w sercu i pójdą drogą powołania.

Zapraszamy do galerii...