• 0_mmisyjny.jpg
  • 1_rozaniec.jpg
  • 2.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

I Niedziela Adwentu

Dziś, w niedzielę 2 grudnia, w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.
Wraz z początkiem Adwentu, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten rok Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Program Duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
To druga część dwuletniego programu duszpasterskiego na lata 2017-2019. Ma ona na celu uświadomić nam, że każdy ochrzczony i bierzmowany ma misję i zadania do zrealizowania w Kościele, który na nowo powinien nieustannie poznawać.
 
Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy Świętej Roratnej i w rekolekcjach pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.

Na Mszy Świętej o godz. 10.00 ks. proboszcz Adam Gucwa SCJ poświęcił opłatki, które będą rozniesione do rodzin w naszej parafii.

Natomiast na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. włączyły się czynnie w posługi liturgiczne. Wtedy też ks. wikariusz Grzegorz Siedlarz SCJ pobłogosławił lampiony adwentowe, z którymi dzieci będą przychodzić na Roraty.

Zapraszamy do galerii...

 

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych
do wzięcia udziału w Mszach Świętych Roratnich, które odprawiamy
od poniedziałku do soboty o godz. 17.00*.

 

*Wyjątkiem są następujące dni:
- I Piątek Miesąca (07.12.2018), godz. 15.30;
- Rekolekcje adwentowe (10-12.12.2018), godz. 16.00.