• 0_wielkatw.jpg
  • 2_duszpasterze.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

Koronawirus: nowe obostrzenia - AKTUALIZACJA

W związku, iż Rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu ochrony zdrowia i życia oraz by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa, nasze praktyki religijne w kościele będą jeszcze bardziej ograniczone. Episkopat Polski oczywiście zachęca, aby dostosować się do tych obostrzeń. Zatem w kościele, podczas celebracji liturgicznych, może przebywać tylko 5 osób - bardzo prosimy o zastosowanie się do tego. Mając na uwadze to ograniczenie prosimy, by do kościoła na Mszę Świętą przychodziły tylko osoby miejscowe (nie spoza miasta) zamawiające intencje i by ich liczba nie przekraczała 5 osób.

Nasz ordynariusz wydał także dekret, w którym decyduje, że np. pogrzeby będą odbywać się tylko na cmentarzu (bez Mszy Świętej pogrzebowej) oraz uściśla jak ma wyglądać np. spowiedź podczas panującej epidemii. Przypominamy też, że w dni powszednie od godz. 16.40, a w niedziele podczas Mszy Świętych, istnieje możliwość wyspowiadania się (oczywiście z zachowaniem ostrożności i higieny; konfesjonały są dezynfekowane po każdym penitencie). Gdyby ktoś chciał umówić się na spowiedź poza konfesjonałem, aby jeszcze bardziej postarać się o swoje i nasze bezpieczeństwo - prosimy w tej sprawie dzwonić pod następujące numery: 601 659 531 - proboszcz; 41 265 25 72 - ogólny.

Bardzo prosimy, aby ewentualne osoby zarażone bądź mające podejrzenie zarażenia wykazały się odpowiedzialnością i nie kontaktowały się z nami fizycznie, aby nas (i innych poprzez nas) nie narażać. W razie różnych potrzeb można do nas zadzwonić na podane wcześniej numery telefonów. Jako Wasi duszpasterze prosimy, abyście pozostali w swoich domach i korzystali z transmisji Mszy Świętych w środkach masowego przekazu. Poniżej zamieszczamy również linki do wspomnianych wyżej informacji oraz do list różnych religijnych transmisji.

Komunikat Episkopatu o dostosowaniu się, by również w celebracjach liturgicznych brało udział 5 osób...
Komunikat bpa Krzysztofa Nitkiewicza dotyczący wykonywania posługi duszpasterskiej...
Transmisje Mszy Świętych...
Transmisje Drogi Krzyżowej...
Transmisje Gorzkich Żali...
Transmisje modlitwy różańcowej o 20.30 o ustanie epidemii...
Transmisje rekolekcji...