• 0_wielkatw.jpg
  • 2_duszpasterze.jpg
  • 3_stanislaw.JPG
  • 4.jpg

106. urodziny p. Władysławy Zięby

Nasza parafianka, p. Władysława Teodora Zięba zd. Sowa, dzisiejszego dnia obchodzi 106. rocznicę urodzin. Jest prawie najstarszą mieszkanką miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego. Pani Władysława urodziła się w Denkowie - 28 marca 1914 roku. Całe życie związana jest z naszą parafią - tu przyjęła chrzest św., bierzmowanie oraz (25 lutego 1934 r.) zawarła sakrament małżeństwa z Mieczysławem Ziębą. Małżonkowie mieli pięcioro dzieci. Obecnie żyje syn i córka z rodzinami. Jubilatka miała pięć sióstr i brata. Z rodzeństwa p. Władysławy żyje i mieszka w sąsiedztwie jej siostra, p. Filomena Walerowicz, która jest o 20 lat młodsza od naszej Jubilatki. Mimo zaawansowanego wieku Pani Władysława sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywniak, na którym już zasiała marchewkę, pietruszkę, cebulę, buraczki, itd. Czasami lubi oglądać interesujące ją programy telewizyjne, śledzi wydarzenia dotyczące parafii, lokalnego społeczeństwa i świata. Z okazji większych uroczystości religijnych uczestniczy w Mszach Świętych w kościele parafialnym. Co miesiąc, w I Piątki, z posługą sakramentalną odwiedza ją nasz proboszcz.

Jubilatka bardzo ciekawie opowiada o historii Denkowa i miasta Ostrowca Św. Pani Władysława nie zapomina o sąsiadach, często ich odwiedza i lubi z nimi rozmawiać. Lubi gotować i częstuje sąsiadów domowymi wypiekami i obiadami. Szczególnie dba o swoją siostrę. Sąsiedzi również odwzajemniają się za jej troskę: pomagają zrobić zakupy lub przy pracach porządkowych w domu i na podwórku. Przez wszystkich jest szanowana, doceniana i podziwiana. Charakteryzuje ją pracowitość, pogoda ducha, uśmiech, optymizm i chęć służenia dobrą radą i pomocą. W Denkowie wszyscy pamiętają smak wypiekanych przez p. Władzię obwarzanków odpustowych, którymi obdarowywała odwiedzających ją sąsiadów, a szczególnie dzieci.

Msza Święta jubileuszowa w intencji p. Władysławy, o dalsze jej zdrowie i błogosławieństwo Boże, będzie sprawowana w najbliższą niedzielę, 29 marca o godz. 11.30. Ze względu na obecną sytuację w Polsce i na świecie uroczystość będzie bardzo skromna. Gratulacje i życzenia z okazji 106. urodzin przesłali Jubilatce: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzej Duda, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego p. Jarosław Górczyński, Starosta Powiatu Ostrowieckiego p. Marzena Dębniak. Gratulacje i życzenia przesłał również bp Krzysztof Nitkiewicz, udzielając pasterskiego błogosławieństwa na dalsze lata życia.

 

Naszej dostojnej Jubilatce
życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej 
oraz życzliwości, dobroci i pomocy od najbliższych!