• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

W sobotę 16 września nasze parafialne grupy dziecięce i młodzieżowa rozpoczęły nowy rok duszpasterski. Z tej okazji pod wodzą ks. Jakuba członkowie tych grup udali się na rowerach na Gutwin, by tam pochodzić po parku linowym, popływać na rowerkach i po prostu pobyć razem. Po powrocie i obiedzie wszyscy spotkali się o godzinie 18.00 na Mszy świętej, a następnie na wieczornym ognisku. Dzieciom i młodzieży życzymy owocnego nowego roku duszpasterskiego!

Zapraszamy do galerii...

W dniach 2-3 września 2023r. 31 osobowa grupa parafian wraz z ks. Proboszczem udała się w pielgrzymce do Strachocina, Miejsca Piastowego i Dębowca.

Strachocina – miejsce kultu Św. Andrzeja Boboli, który sam zwrócił się do ks. Józefa Niżnika (obecnego ks. Proboszcza), by Go czcić w Strachocinie. 16 maja 1988 roku w sposób uroczysty do świątyni zostały wniesione relikwie Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Błogosławiona ziemia, która rodzin takich synów.

W tym roku później - nie pierwszego, a czwartego września - rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniowie, rodzicie i nauczyciele zgromadzili się w naszym kościele na Mszy św. o godz. 8.00, by prosić Pana Boga o błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy, a następnie udali się do swoich placówek na uroczystości szkolne. Uczniom życzymy darów Ducha Świętego, a nauczycielom wytrwałości i cierpliwości!

Zapraszamy do galerii...

6 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego - to nasz parafialny odpust, święto naszej wspólnoty. I choć wypada w wakacje, to i tak wielu parafian przyszło na Mszę świętą, by dziękować Bogu za dar odpustu. W przeżywaniu tego dnia pomagał wszystkim zaproszony kaznodzieja - o. Adam Zagaja, prowincjał Prowincji Polskiej Ojców Kombonianów. Obecnie mieszka on i pracuje w Krakowie. Kaznodziei dziękujemy serdecznie za wygłoszone Słowo, a parafianom za wspólne świętowanie!

Zapraszamy do galerii...

Dzień prymicji to dla każdego nowego księdza jeden z piękniejszych dni w życiu - porównać to można do wesela tuż po ślubie. Takim dniem była dla o. Michała Króla SI niedziela 16.07 - odprawił wtedy swoją pierwszą Mszę św. w Denkowie. O. Michał, jezuita, pochodzi z naszej parafii, lecz w wieku 6 lat wyprowadził się z niej razem z rodzicami. Obecnie studiuje w Rzymie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na kapłańskiej drodze życia!

 Zapraszamy do galerii...

Początkiem sierpnia 2023r. rozpoczną się prace związane z remontem dachu na kościele – część II.

 

Otrzymaliśmy następujące dotacje:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie: 320 tyś zł.

Fundusz Kościelny w Warszawie : 30 tyś zł.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Kielcach: 50 tyś zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach: 30 tyś. zł.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.: 20 tyś zł.

Urząd Miasta Ostrowca Św.: 30 tyś zł.

 

Do remontu dachu na kościele potrzebny jest własny / parafialny wkład: ok. 98 tyś zł.

Serdeczna prośba do Parafian, Sponsorów, Firm o wsparcie remontu dachu na kościele. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

W intencji Parafian, Dobroczyńców w niedziele o godz. 11.30 jest sprawowana Msza św., natomiast we wtorki w czasie Mszy św. i nabożeństwa ku czci Św. Stanisława BM – Patrona Parafii.

 

Ks. Adam Gucwa SCJ  - proboszcz

 

Jest taki jeden dzień w ciągu roku, w którym Najświętszy Sakrament wyprowadza się z kościoła, by przenieść Go ulicami miast i wiosek. Procesja Bożego Ciała to znak, że Bóg nie chce być Bogiem odległym i dalekim, ale chce być blisko naszych codzienny spraw. Tegoroczna procesja w naszej parafii zgromadziła wielu ludzi, którzy chcieli Bogu za Jego bliskość podziękować. Serdeczne podziękowania dziękujemy do dziewczynek, które tak chętnie sypały kwiatki, oraz do wszystkich osób zaangażowanych w niesienie feretronów, śpiew, czy w jakiekolwiek inne przygotowanie liturgii.

Zapraszamy do galerii...

Przychodzą na zbiórki w tygodniu, służą do Mszy, gdy trzeba to pomagają w parafii przy różnych ważnych sprawach - to jest rola Liturgicznej Służby Ołtarza. Wielką radością napawa fakt, że w tym roku kilku nowych chłopaków zdecydowało się podjąć bycia ministrantem. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu, w ostatnią niedzielę 4 czerwca, zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet LSO stając się aspirantami. Jednocześnie ci, którzy już byli w tej grupie od jakiegoś czasu zostali włączeni w poczet ministrantów młodszych, ministrantów starszych i lektorów. Wszystkim młodym mężczyznom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii...

Grupy duszpasterskie to nie tylko "praca do wykonania", ale przede wszystkim wspólnota. Schola i ministranci nie tylko służą na Mszy swoimi talentami, ale też tworzą przyjaźnie. By zacieśniać więzy między sobą w ostatnią sobotę dzieciaki spotkały się najpierw na wspólnej Mszy świętej, a następnie na ognisku w ogrodach u Sióstr. Po zjedzeniu kiełbasek wszyscy - i chłopaki, i dziewczyny - z zapałem oddali się grze w piłkę nożną.

Zapraszamy do galerii...

1 czerwca ks. Jakub, nasz wikariusz, obchodził swoje imieniny. Z tego powodu wspólnota parafialna spotkała się na popołudniowej Mszy św. by solenizantowi złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dzieci, młodzież i dorośli podziękowali ks. Jakubowi za jego zaangażowanie, zapał i kreatywność. Solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do galerii...