• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Chór parafialny

Już przeszło 35 lat temu działał chór kościelny w Denkowie, który prowadziła śp. siostra Ludwika. Chór ten liczył 15 osób. Po odejściu siostry z naszej parafii, chór zaprzestał swojej działalności na długo, aż w 2005 roku znów zaczął się zawiązywać. Trwało to trochę, ponieważ najpierw było tylko 9 osób. Prowadziła ten mały chórek siostra Maria, która po roku odeszła, a następnie przyszła siostra Teresa, potem siostra Dorota i w końcu siostra Małgorzata. Prowadziła ona obecny chór, do którego należało 18 osób, przez trzy lata. Chór zaczął być rozpoznawany dzięki charakterystycznym bordowym szalom.

Obecnie chór działa prężnie pod nowym prowadzeniem przez siostrę Agnieszkę. Ciągle liczymy, że chór się powiększy dzięki nowym członkom. Wierni powinni wiedzieć, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Skoro Bóg dał nam talent, to powinniśmy nim się podzielić z innymi. Tym właśnie jest dar śpiewania Bogu i bliźnim.

Prosimy więc, jeśli czujecie taką potrzebę, abyście przyszli na próbę chóru i przyłączyli się do wspólnoty osób śpiewających na chwałę Bogu i ludziom.