• 3_stanislaw.JPG
  • Remont.jpg

Schola dziecięca

Głównym zadaniem Scholi Dziecięcej jest ubogacanie śpiewem Eucharystii dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 1130, więc w każdy dzień Pański spotykamy się na próbach o godz. 1045 w salce na plebanii. Poza przygotowaniem repertuaru na Mszę Świętą niedzielną spotkania te są również okazją do tego, by pobyć razem, bawić się, wspólnie modlić się, uczyć się życia w grupie.

Nasza parafialna Schola Dziecięca dopiero powoli powstaje (pierwsze spotkanie odbyło się 17.02.2017). Obecnie grupa ta liczy około 25 dziewczynek. Schola pragnie działać prężnie, rozwijać się i czeka na każdego kto skończył 6 lat, lubi śpiewać, jest ciekawy jak to wszystko działa i chciałby spróbować swoich sił przy mikrofonie.

W niedziele na przygotowaniu do Mszy świętej schola dziecięca spotyka się w kościele o godzinie 1110. Dziewczynki śpiewając służą Panu Bogu i uczestniczą w sposób szczególny we Mszy Świętej. Jest to ogromne wyróżnienie!

Wszystkim dzieciom ze scholki i rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Szczególnie za to, że razem modlimy się śpiewem. Niech nasza wspólna troska o piękno liturgii sprawi, że nie zabraknie dzieci rozwijających swoje talenty na chwałę Pana.

 


 

Inicjatorem powstania scholi był ks. Grzegorz Siedlarz SCJ.

Obecnie opiekunem scholi jest ks. Sławomir Kuśmierz SCJ.