• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj przypada XI Niedziela Zwykła.
 2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe w czasie procesji eucharystycznej o godz. 16.30. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu podczas procesji eucharystycznej po Mszy Świętej o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 16.30.
 3. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy Świętej błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów  oraz rozdanie dzieciom nagród za „Ziarenka” zbierane w ciągu roku. Prosimy, aby dzieci przekazały ks. Grzegorzowi do wtorku w szkole komplety „Ziarenek”.
 4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała zapraszamy także na Mszę Świętą wszystkich, którzy należą do grup parafialnych na zakończenie roku formacyjnego. Po Mszy Świętej odbędzie się ognisko w ogrodach parafialnych. Zapraszamy dzieci, wspólnoty parafialne i Parafian do wspólnego dziękczynienia.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  - środa  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  - piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów oraz Sercańskiej Wspólnoty Świeckich. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów w Kościele Powszechnym. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  - w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9, z Gimnazjum i Liceum Katolickiego, rodziców. Prosimy, aby dzieci i młodzież skorzystała ze spowiedzi w ciągu tygodnia przed Mszami Świętymi oraz w piątek od godz. 7.30.
 7. W dniach 23 i 24 czerwca w parafii św. Mikołaja w Szewnej odbędą się spotkania dla przedstawicieli Grup Parafialnych. Będzie podsumowanie roku formacyjnego (wydarzeń, które miały miejsce w naszej parafii w ciągu roku szkolnego i katechetycznego oraz będzie programowanie wydarzeń na rok 2017/2018). Rozpoczęcie w piątek o godz. 16.30 w Szewnej. Osoby, które pragną wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o zapisywanie się w zakrystii po Mszy Świętej.
 8. Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Scholę Dziecięcą informujemy, że od tego tygodnia na czas wakacji zbiórki oraz próby śpiewu zostają zawieszone.
 9. Ksiądz Grzegorz zaprasza wszystkich kandydatów, aspirantów i ministrantów wraz z jednym rodzicem na spotkanie przy herbacie i ciastku. Spotkanie to odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 15.00 w domu parafialnym i zostanie na nim podsumowany miniony rok formacyjny.
 10. Zapraszamy młodzież do zapisywania się na Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina, które odbędą się w dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2017 r. Prosimy zapisywać się do wtorku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów nt. wyjazdu można uzyskać u ks. Grzegorza.
 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 8 i 9 lipca 2017 r. Już zapisane osoby prosimy o podanie numeru PESEL i dokonanie opłat.
 12. Dziękujemy Parafianom oraz wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do ozdobienia ołtarzy w kościele.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Mały Gość dla dzieci, Różaniec, Oremus na lipiec  oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem. W zakrystii do odebrania są komplety Fatimskie.

 
Wszystkim Parafianom oraz Gościom
życzymy błogosławieństwa od Serca Pana Jezusa
w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!