• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj przypada XII Niedziela Zwykła.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    środa – wspomnienie św. Ireneusza , biskupa i męczennika;
  •    czwartek  – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy Świętej wieczornej, dzisiaj o godz. 16.30.
 4. W poniedziałek młodzież z naszej parafii w liczbie 19 osób wraz z ks. Grzegorzem wyjeżdżają na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna k. Lublina. Życzymy owocnego, duchowego przeżycia tych dni.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy Parafian, szczególnie Członków Róż Żywego Różańca na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 6. Pragnę poinformować Parafian, że dnia 26 października 2017 r. w Warszawie nasz parafianin Łukasz Grzegorz SUDY, syn Adama i Barbary, alumn VI roku Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego "Redemptoris Mater" w Warszawie będzie przyjmował święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji kl. Łukasza, aby mógł jak najlepiej duchowo przygotować się na przyjęcia święceń diakonatu.
 7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 8 i 9 lipca 2017 r.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Św. organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 lipca br. Szczegóły na plakatach.
 9. Jeszcze raz chciałem serdecznie podziękować Parafianom za dar modlitwy, świadectwo wiary  w oktawie Bożego Ciała. Za wszelakie zaangażowanie, szczególnie podczas procesji eucharystycznej. Dziękuje najmłodszym: dzieciom za sypanie kwiatkami i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Oremus na lipiec, nowy numer czasopisma Różaniec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 11. W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Cholewińskiej (z Denkówka). Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.

    

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowo nadchodzący tydzień. Dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym wakacje, życzymy dobrego wypoczynku oraz pamiętania o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Szczęść Boże!