• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
  • sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Pod chórem jest lista, na którą można wpisywać siebie, grupy parafialne do prowadzenia różańca św. w poszczególne dni października.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM – Patrona Parafii. Natomiast w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W I Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. O godz. 16.00 Msza Święta, a po niej różaniec i o godz. 17.00 kolejna Msza Święta. Zapraszamy dzieci oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy w najbliższy piątek na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 6. Od poniedziałku wieczorne Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00. Z kolei kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 15.00 do 16.30. W I Piątki Miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 7. Przyjmujemy na Wypominki roczne, półroczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Pod chórem są wystawione kartki na wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.
 8. Od przyszłej niedzieli będzie nowa Księga Intencji na 2018 rok.
 9. 3 października (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich Wspólnot Parafialnych. Będziemy przygotowywać drugie wydarzenie parafialne. Serdecznie zapraszamy. 
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. 7 października 2017 r. (sobota) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Można się jeszcze zapisać. Osoby, które już zapisały się pragniemy poinformować, że wyjazd będzie w sobotę sprzed naszego kościoła o godz. 9.00.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NMP Saletyńskiej organizuje pielgrzymkę na „Różaniec do granic” w dniu 7.10.2017 r. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 13. Od tego tygodnia zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza będą odbywać się w następującym porządku: we wtorki o 16.00 - kandydaci; w czwartki o 16.00 - aspiranci i ministranci. Prosimy rodziców o mobilizowanie synów, by przychodzili na zbiórki i wyznaczone służenia.
 14. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej odbędzie się w kościele w najbliższą środę, 4 października, o godz. 17.45. Obecność rodziców jest obowiązkowa! Na tym spotkaniu będzie również krawcowa w celu wyboru strojów komunijnych.
 15. Przypominamy, że w naszej parafii dyżury w siedzibie Caritas w domu parafialnym odbywają się we wtorki w godz. 15.00 – 17.00. Osoby i rodziny, które chcą kontynuować odbiór żywności w naszej parafii winni złożyć w punkcie „Caritas” przy parafii skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej potwierdzone przez MOPS w Ostrowcu Św. Można u nas na miejscu pobrać druki skierowania i oświadczenia. Można je pobrać także bezpośrednio w MOPS-ie i dostarczyć potwierdzone do Caritas. Wnioski są przyjmowane od osób i rodzin, które mieszkają na terenie naszej parafii.
 16. Dziękujemy nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do naszego kościoła.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 18. Wciąż oczekujemy na odrestaurowany dzwon oraz na dalsze prace związane z jego montażem, założeniem oświetlenia, założeniem siatek w oknach i odgromienia oraz na odbiór przez konserwatora wykonanych prac. Serdecznie dziękujemy: p. Zdzisławowi Mazur za poprawienie tynku na dzwonnicy i odmalowanie jej. Dziękujemy też p. Tomaszowi Bidzińskiemu za pomoc w przywiezieniu piasku i płyt do poprawienia chodnika. Dziękujemy panom: Arkadiuszowi Grudzień, Zdzisławowi Mazur, Tomaszowi Bidzińskiemu, Jerzemu Góra, Tadeuszowi Stępień, Tadeuszowi Deroń, Markowi Sali za prace związane z poprawieniem chodnika przy kościele. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na spłacanie długu po odbudowie sygnaturki.
 19. W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Leona Gawrońskiego (z ul. Ostrowieckiej).  Powierzajmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
 
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.
Szczęść Boże!