• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Naszą modlitwą pragniemy wypraszać potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, Ofiarodawców, Darczyńców.  Natomiast dla zmarłych Parafian, Ofiarodawców, Fundatorów kościoła modlimy się o wieczny pokój.
 2. W czwartek, 26 października br., w bazylice archikatedralnej w Warszawie nasz parafianin Łukasz Sudy otrzymał święcenia diakonatu z rąk kard. Kazimerza Nycza. Diakona Łukasza Sudego polecajmy Bogu w naszych osobistych modlitwach, aby gorliwie spełniał posługi diakońskie i jak najlepiej przygotował się do święceń kapłańskich.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7.30 i 10.00 w kościele, a o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta na cmentarzu w kaplicy Kotkowskich. Następnie odbędzie się procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych oraz wypominkami. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunki: odmówić Ojcze nasz,  Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach Ojca świętego; być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź św.); przyjąć Komunię św.; pragnąć zerwania z przywiązaniem do grzechu. Ze spowiedzi św. można skorzystać w czasie każdej Mszy Świętej.
  Informujemy, że Msza Święta na cmentarzu komunalnym będzie odprawiana o godz. 13.30, natomiast na cmentarzu przy ul. Denkowskiej procesja i modlitwa za zmarłych o godz. 15.00.
  Dziękujemy za pomoc w porządkowaniu cmentarza. Jeżeli są jeszcze groby nie uporządkowane, zapomniane, zachęcamy do spełnienia dobrego uczynku. Pragniemy serdecznie podziękować panu Grzegorzowi Kubickiemu – nauczycielowi j. angielskiego, który wraz z uczniami z Katolickiego Gimnazjum wysprzątali opuszczone groby na naszym parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać za krzewienie w postawie uczniów pamięci i wrażliwości w opiece nad grobami.
  •    czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny). Msza Święta na cmentarzu w kaplicy Kotkowskich o godz. 10.00.
 4. Nabożeństwo różańcowe do wtorku o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci i uczniów klas gimnazjalnych. Msze Święte o godz. 15.30 i 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe. We Mszy Świętej od godz. 17.00 uczestniczą uczniowie klas III gimnazjum, a po Mszy Świętej będzie spotkanie formacyjne w domu parafialnym. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 wszystkich czcicieli Maryi, szczególnie Róże Żywego Różańca.
 6. Przyjmujemy na Wypominki roczne, półroczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Pod chórem są wystawione kartki na wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za zmarłych oraz czytaniem wypominek w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Natomiast w niedziele o godz. 16.30 nieszpory za zmarłych z wypominkami.
 8. We wtorek o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy chętnych (Panie i Panów) do pomocy w przygotowaniu kaplicy Kotkowskich.
 9. W związku, że w najbliższą środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych próba śpiewu dla scholki nie odbędzie się. Zapraszamy dziewczynki w najbliższą niedzielę na 11.00 do kościoła na próbę śpiewu. Wtedy też zostaną wręczone symboliczne nagrody dla najgorliwszych dziewczynek za wrzesień i październik.
 10. Dzieci, które zbierały obrazki w czasie nabożeństw różańcowych w październiku prosimy o przyniesienie we wtorek gotowych i podpisanych plansz lub przekazanie ich ks. Grzegorzowi w szkole. W niedzielę (12 listopada) po Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie rozdanie nagród.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.30 będzie katecheza Maryjna . Zapraszamy czcicieli Maryi.
 12. 11 listopada  będziemy obchodzić 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.  Jest to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W naszym kościele parafialnym o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po niej o godzinie 17.45 będzie przedstawiony spektakl pt. „OJCZYZNA JAK MATKA” według kazań ks. Piotra Skargi  w reżyserii i wykonaniu Jana Krzysztofa Szczygła. Z tej okazji został zredagowany specjalny List „Razem”, w którym jest zawarty opis i program. List zostanie rozniesiony do Waszych Rodzin. Posłańców Listu „Razem” zapraszamy po odbiór listu na plebanii.
 13. Dziękujemy firmie „Szczygłoplast” za wykonanie dwóch nowych tabliczek: porządek liturgiczny na dzwonnicy oraz na plebanii informujący o godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

 

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!