• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (Gaudete)

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Dzisiaj Nowenna do Dzieciątka Jezus będzie o godz. 16.30, natomiast w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 2. Roraty w tygodniu o godz. 17.00.
 3. Spowiedź święta w tygodniu 20 minut przed Mszami Świętymi i w ich czasie.
 4. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków przez przedstawicieli naszej parafii.
 5. Posłańców (tych, którzy jeszcze nie wzięli) listu Razem prosimy o zgłaszanie się po jego odbiór.
 6. Towarzystwo Przyjaciół Denkowa i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 serdecznie zapraszają Denkowian na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w budynku szkoły w dniu 19 grudnia br. o godz. 15.30.
 7. W czwartek i piątek na godz. 18.00 zapraszamy chętnych Parafian (szczególnie młodzież) do ubierania choinek w kościele i przygotowania szopki. Sprzątanie kościoła będzie w sobotę o godz. 8.00 – zapraszamy chętnych Parafian do pomocy.
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą 22 grudnia (w piątek) od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie chorych, do których zwykle nie jeździmy w I piątki miesiąca.
 9. Do środy trwa akcja pomocy w postaci zbierania np.: artykułów spożywczych, środków higieny osobistej, odzieży, przyborów szkolnych, itd. dla rodzin potrzebujących w naszej parafii.
 10. W niedzielę (24 grudnia) imieniny obchodzi ks. Proboszcz Adam Gucwa SCJ. Msza Święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 10.00.
 11. 24 grudnia (niedziela) nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.
 12. W najbliższą niedzielę przypada IV niedziela Adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do pojednania w naszych rodzinach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, składanie życzeń podczas łamania się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
 13. Za tydzień o północy tradycyjnie odprawimy Pasterkę, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i naszych miłych Gości. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się uroczysta Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 14. Pod chórem można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki na stół wigilijny (jeżeli jeszcze ktoś nie ma) oraz kalendarz parafialny na 2018 r.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Oremus styczniowy (Oremus nabywa osoba, która wcześniej zapisała się na listę) oraz czasopisma wyłożone pod chórem.
 16. W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janusza Linarta. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych osobistych modlitwach.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!