• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

 1.  Dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Witamy serdecznie ks. Karola Milewskiego SCJ, który będzie prowadził rekolekcje, a wszystkim życzymy ich duchowych owoców. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach kościoła oraz na stronie internetowej. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum uczestniczy w naukach rekolekcyjnych w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00. Ofiary złożone na tacę we wtorek i środę będą przeznaczona na cele misyjne prowadzone przez Księdza Rekolekcjonistę.
 2. Dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Denkowa. Trasa będzie przebiegać następującymi ulicami: od kościoła w kierunku cmentarza, ul. Ostrowiecka, ul. Topolowa, ul. Zielona, ul. Rudzka, Rynek Denkowski, a następnie w kierunku kościoła.  Zapraszamy do udziału w tej Drodze Krzyżowej dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony.
 3. W związku ze zmianą czasu na letni, Msze św. w tygodniu odprawiane będą o godz. 18:00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, środę, piątek w godz. 16:00 – 17:30. W pierwsze piątki kancelaria parafialna nieczynna.
 4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. W I. piątek odwiedziny  chorych od godz. 9:00. Prosimy także zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których księża nie jeżdżą w I. piątki miesiąca. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 16:00 i 18:00. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas III przygotowujących się do sakramentu bierzmowania; po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym. Droga krzyżowa dla wszystkich w najbliższy piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:15. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W związku z przeneisieniem na godz. 18:00 sprawowania Mszy Świętych w dni powszednie, od tego tygodnia zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza będą się odbywać w następującym porządku: kandydaci i aspiranci we wtorki o godz. 17:00, natomiast ministranci i lektorzy w czwartki o godz. 17:00.
 6. Zapraszamy rodziców kandydatów, aspirantów, ministrantów i lektorów na krótkie spotkanie w związku z wakacyjnym wyjazdem LSO na warsztaty liturgiczne. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o 16:30 na plebanii.
 7. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 10:00 i 18:00 odbędzie się spotkanie w salce na plebanii Posłańców, którzy roznoszą listy do Parafian. Będzie odbiór specjalnego Listu do Parafian wraz z życzeniami świątecznymi.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się konkurs na najładniejszą własnoręcznie wykonaną przez dzieci palmę.
 9. Do niedzieli Palmowej trwa w naszej parafii zbiórka żywności trwałej i środków czystości. Pod chórem znajduje się kosz, do którego można te dary składać.
 10. Rada Osiedla Denków serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy Denków na spotkanie wielkanocne, które odbędzie 6 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 9.
 11. W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, po raz kolejny przejdzie ulicami naszego miasta Ostrowiecka Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego; zakończenie w kościele pw. Matki Odkupiciela.
 12. Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza Drogich Parafian na spektakl "MISTERIUM PASCHALNE – Droga Miłosiernej Miłości", który odbędzie się dzisiaj (2 kwietnia) o godz. 15:00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego.
 13. Kancelaria parafialna 3 kwietnia (poniedziałek) będzie nieczynna.
 14. Pod chórem lub w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki (świece). Pod chórem znajduje się również skrzynka „jałmużna wielkopostna”, do której można składać ofiary dla potrzebujących w naszej parafii.
 15. Dziękuję za złożone ofiary na dalszą odnowę kościoła i otoczenia (ofiarę złożyli: Jagoda i Aleksander Kocaj). Bóg zapłać!
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest Niedziela, Gość Niedzielny oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.


Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji wielkopostnych.
Szczęść Boże!