• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj przeżywamy Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej – szczególnie za Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi i za Księży Sercanów, którzy posługują na terenie naszej parafii – oraz o nowe powołania zakonne do tych Zgromadzeń.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    poniedziałek  – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
  •    czwartek  – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
  •    sobota – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 10.00 i 17.00. Prosimy przynieść ze sobą gromnice. Składka z tego dnia jest przeznaczona dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek odwiedziny  chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci Szkoły Podstawowej i uczniów gimnazjum. W I Piątek na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum. Potem będzie spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. W I Sobotę zapraszamy parafian, a szczególnie członków Róż Żywego Różańca  na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 4. W środę (30 stycznia) na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej. Obecność obowiązkowa!
 5. W najbliższą niedziele po Mszy Świętej o godz. 7.30 będzie katecheza Maryjna.
 6. W najbliższy wtorek (29 stycznia) po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie Nowego Oblicza Parafii. Zapraszamy przedstawicieli Wspólnot Parafialnych.
 7. W najbliższą sobotę na godz. 18.00, zapraszamy chętnych do pomocy w usunięciu dekoracji świątecznej. O pomoc prosimy zwłaszcza członków grup parafialnych oraz młodzież.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 9. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na remont przykościelnej alejki - Bóg zapłać!

 

Parafianom i Gościom, w nowym tygodniu,
życzmy błogosławieństwa Bożego
oraz wstawiennictwa Matki Bożej Gromnicznej.
Szczęść Boże!