• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum. W I Sobotę zapraszamy parafian, a szczególnie członków Róż Żywego Różańca  na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 3. W najbliższą środę (27 lutego) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej. W I Piątek na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne o godz. 17.00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum. Obecność jest obowiązkowa.
 4. Dnia 28 lutego 2019 r. (w „tłusty czwartek’) będziemy przeżywać w parafii kolejne wydarzenie w ramach Nowego Oblicza Parafii. Będzie to „Spotkanie sąsiedzkie przy pączku” (kilku sąsiadów). Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych odmawiamy modlitwę o odnowę Parafii. A w geście znaku pokoju podamy sobie dłonie wypowiadając pozdrowienie: „Pokój z Tobą".
 5. Posłańców Listu „Razem” zapraszamy po odbiór listu (kto jeszcze nie wziął).
 6. W najbliższą środę, 27 lutego, o godz. 16.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie z krawcową dla rodziców i dzieci przed I Komunią Św. Będzie to przymiarka uszytych strojów, dlatego też obecność dzieci i rodziców jest obowiązkowa.
 7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszają dzieci z opiekunami na dzień otwarty w naszym przedszkolu 1 marca 2019 r. – piątek – godzina 16.00.
 8. Dziękuje za złożone ofiary na remont przykościelnej alejki - Bóg zapłać! Chcieliśmy też serdecznie podziękować pewnej anonimowej rodzinie za zakupiony odkurzacz do kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Miłujcie się, dla dzieci Mały Gość, Oremus na marzec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 10. Została uporządkowana gablota z wotami przy Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Dziś na Mszy Świętej o godz. 7.30 zostały poświęcone dwa wota dla św. Stanisława BM za szczególne cudowne łaski powrotu do zdrowia. Wota zostaną założone w relikwiarium, gdzie przechowywane są relikwie św. Stanisława BM.
 11. Zostały zakupione i zamontowane nowe lampki w konfesjonałach oraz brakujące żarówki do żyrandoli. Dziękujmy p. Markowi Ziemniakowi za załatwienie tych spraw i za montaż.

 

Parafianom i Gościom życzmy błogosławieństwa Bożego
na nowo nadchodzący tydzień.
Szczęść Boże!