• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci; o godz. 16.30 dla dorosłych. Młodzież uczestniczy w jednych z dwóch wskazanych Dróg Krzyżowych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15 – składka z tego nabożeństwa przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W kancelarii parafialnej do Księgi Abstynencji można wpisywać przyrzeczenia abstynenckie na czas Wielkiego Postu.
 4. 12 marca (wtorek) zapraszamy parafian na kolejne nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. O godz. 17.00 Msza Święta z kazaniem, adoracja za wstawiennictwem św. Stanisława w intencji Parafian, Ojczyzny; następnie ucałowanie relikwii naszego Patrona. W czasie adoracji będą wyczytywane intencje z Księgi podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Stanisława BM. Prośby i podziękowania można wkładać do specjalnej skrzynki pod chórem lub bezpośrednio przed Mszą Świętą do koszyczka pod chórem.
 5. W najbliższą środę (13 marca) zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne o godz. 17.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej.
 6. W środę (13 marca) o godz. 18.15 zapraszamy młodzież na spotkanie w domu parafialnym (w kawiarence) w celu przygotowania Sercańskiego Czuwania Młodzieży.
 7. 14 marca (czwartek) przypada 176. rocznica urodzin naszego Ojca Założyciela Czcigodnego Sługi Bożego o. Leona Jana Dehona. Na Mszy Świętej i w czasie adoracji będziemy modlić się o jego beatyfikację oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W dniach 14, 15 i 16 marca 2019 r. (czwartek, piątek, sobota) w naszej parafii odbędzie się spotkanie formacyjne dla Przedstawicieli wszystkich Grup Parafialnych w ramach programu duszpasterskiego dla Lepszego Świata. Spotkanie formacyjne będzie prowadził ks. Andrzej Lupa – proboszcz parafii św. Barbary w Łęcznej. Rozpoczęcie w czwartek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 9. 24 lutego 2019 r. w Diecezji Sandomierskiej rozpoczęło się przygotowanie nowych kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Z naszej parafii zgłosił się p. Aleksander Kocaj. W III Niedzielę Wielkiego Postu podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele Seminaryjnym w Sandomierzu będzie uroczystość ustanowienia nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 10. W najbliższy piątek par. św. Jadwigi na os. Stawki zaprasza na wielkopostne nabożeństwo stacyjne, które odbędzie się o godz. 18.30.
 11. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Afrykę.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość  Niedzielny, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom
życzmy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej
w nowym tygodniu
oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!