• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj celebrujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta prymicyjna przez ks. Wojciecha Bochenka SCJ i ks. Dariusza Motykę SCJ, którzy odbywali praktyki diakońskie w naszej parafii.
 3. Również dzisiaj o godz. 16.00 w ogrodzie u sióstr obok kościoła odbędzie się ognisko dla wszystkich ministrantów i scholistek z okazji Dnia Dziecka.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • sobota – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  • niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek Miesiąca. W I Czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. (Prośba o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana, gdyż tylko dwóch księży, a nie trzech będzie chodziło). O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Msza Święta o godz. 15.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w I Piątek o godz. 17.30.
 7. We wtorek (4 czerwca) po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych, aby przygotować czerwcowe wydarzenie w ramach NOP-u oraz przygotować Boże Ciało.
 8. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca br. na uroczyste obchody 20-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. O godzinie 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski. O godzinie 11.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 9. Na parkingu kościelnym został postawiony przez Czerwony Krzyż kontener na odzież oraz na rzeczy wypisane na kontenerze.
 10. W niedzielę (9 czerwca) po Mszy Świętej o godzinie 11.30 zostaną rozdane nagrody dzieciom za udział w nabożeństwach majowych.
 11. Dziękujemy Ofiarodawcom za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!.
 12. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów dziękuje Dzieciom Pierwszokomunijnym z Parafii św. Stanisława BM w Ostrowcu Św. za przekazanie 590 zł na budowę szkoły w Colon w Czadzie. Podziękowania są zamieszczone w gablocie parafialnej.
 13. Dziękujemy p. Markowi Sali za posadzenie kwiatów wokół kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Czas Serca, Miłujcie sięRóżaniec, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 15. Zostały naprawione: tuba procesyjna (wymiana dwóch mikrofonów oraz zakup trzeciego mikrofonu) oraz tuba pogrzebowa. Koszt naprawy wyniósł 1400 zł.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego
w nowym tygodniu.
Szczęść Boże!