• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj przypada XII Niedziela Zwykła.
 2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj w czasie procesji eucharystycznej o godz. 16.30. Natomiast w tygodniu podczas procesji eucharystycznej po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, sztandarów i baldachimu. Ministrantów i lektorów zapraszamy do służenia, a dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy do licznego udziału we Mszach Świętych w Oktawie Bożego Ciała. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18.00. Po Eucharystii błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
  • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów oraz Sercańskiej Wspólnoty Świeckiej. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów w Kościele Powszechnym. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.
 4. W poniedziałek młodzież w liczbie 17 osób wraz z ks. Grzegorzem wyjeżdżają na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna k. Lublina. Życzymy im owocnego, duchowego i pełnego radości przeżycia tych dni.
 5. „JESTEŚMY DAREM DLA SIEBIE”. To hasło towarzyszyć nam będzie przy pierwszej próbie utworzenia grup sąsiedzkich. Spróbujmy zaprosić sąsiadów na wspólny piknik, wspólnie dzielić się radościami i odkrywać dobro płynące z wzajemnych sąsiedzkich kontaktów. Jesteśmy pochłonięci swoimi sprawami, nie potrafimy się dzielić radościami i duchowymi wartościami płynącymi z Ewangelii. W modlitwie prosimy św. Stanisława BM, Matkę Bożą Nieustającej Pomocy o wstawiennictwo, o pomoc w realizacji wydarzenia. A Ducha Świętego o to, by działał w nas i nas przemieniał. Jezus oczekuje od nas, abyśmy stali się wspólnotą poprzez zaangażowanie się w grupy sąsiedzkie. W najbliższą niedzielę na Mszy św. będziemy polecać Bogu sąsiadów modlitwą za sąsiadów. Zachęcamy, aby ten piknik odbył się w sąsiedztwie w najbliższą niedzielę.
  Po Mszy św. proszę posłańców o odbieranie listu „Razem”.
 6. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!
 7. W piątek zostały zakupione i zamontowane stojaki na rowery (koszt - 300 zł). Dziękujemy pewnej rodzinie, proszącej o anonimowość za zamówienie i zamontowanie stojaków.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego.
Udającym się na urlopy, a dzieciom i młodzieży na wakacje, życzymy dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów.