• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).
 2. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Z kolei w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Księża Sercanie zapraszają na Radomską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-13 sierpnia br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej – www.pielgrzymka.scj.pl. Zapraszamy także na Ostrowiecką Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyrusza 4 sierpnia. Więcej informacji nt. zapisów można znaleźć na plakacie w gablocie.
 4. 25 lipca (czwartek) będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów odbędzie się w najbliższą niedzielę (21 lipca) po każdej Mszy Świętej oraz w dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca (czwartek), po Mszy Świętej wieczornej. W przyszłą niedzielę oraz w dzień wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pojazdy dla misjonarzy pod hasłem 1 grosz za 1 kilometr.
 5. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy!
 6. Ze względu na czas urlopowy w naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi jest tylko na 20 minut przed każdą Mszą Świętą.
 7. W wakacyjnym czasie – bez względu na to, gdzie będziemy – pamiętajmy o Bogu: umiejmy znaleźć czas na coniedzielną Mszę Świętą oraz na codzienną modlitwę!
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Oremus na sierpień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Wypoczywającym 
na nowy tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej.
Szczęść Boże!