• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

 1. 25 lipca 2019 r. (czwartek) będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w czwartek po Mszy Świętej wieczornej będziemy błogosławić pojazdy. Dzisiaj oraz w dzień wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pojazdy dla misjonarzy pod hasłem 1 grosz za 1 kilometr.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
  • wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
  • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu imieniny obchodzi BP KRZYSZTOF NITKIEWICZ, pasterz naszej diecezji - pamiętajmy w modlitwach o Solenizancie;
  • piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Natomiast w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Z racji zbliżającej się uroczystości odpustowej ku czci Przemienia Pańskiego, która odbędzie się 6 sierpnia br., od najbliższej niedzieli (28 lipca) rozpoczynamy nowennę przed tą uroczystością. W najbliższą niedzielę nowenna o godz. 16.30, w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W uroczystość odpustową kazanie wygłosi i Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Paweł Nowakowski SCJ.
 5. W najbliższy czwartek (25 lipca) o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.
 6. Przypominamy, że ze względu na czas urlopowy w naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi jest tylko na 20 minut przed każdą Mszą Świętą.
 7. Księża Sercanie zapraszają na Radomską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-13 sierpnia br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej – www.pielgrzymka.scj.pl. Zapraszamy także na Ostrowiecką Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyrusza 4 sierpnia. Więcej informacji nt. zapisów można znaleźć na plakacie w gablocie.
 8. W sobotę 27 lipca w godz. 10.00-14.00 w salce Michael w Domu Parafialnym przy ul. Okólnej w parafii św. Michała w Ostrowcu Św. można oddać krew w ramach akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”.
 9. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy!
 10. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!
 11. Informujemy, że ze względu na niski wkład własny, a więc zbyt małą ofiarność parafian, niestety nie jesteśmy w stanie w tym roku dokonać naprawy przykościelnej alejki. Remont dojdzie do skutku, gdy uzbieramy wkład własny - dlatego też prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie parafian, o większą ofiarność. Jeszcze raz składamy serdeczne "Bóg zapłać!" wszystkim tym, którzy złożyli ofiary. Jednakże trzeba ze smutkiem zaznaczyć, że zdecydowana większość parafian nie wsparła tego parafialnego projektu.
 12. W tym roku chcemy wymienić przestarzałą elektryczną tablicę rozdzielczą w zakrystii - jest to sprawa pilna.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Wypoczywającym 
życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.
Natomiast wszystkim kierowcom i podróżującym życzymy,
aby – dzięki wstawiennictwu św. Krzysztofa –
zawsze bezpiecznie docierali do celu.
Szczęść Boże!