• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj wspominamy 80. rocznicę wybuchy II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój na świecie. Otoczmy modlitwą także pielgrzymów z naszej parafii, którzy udali się do sanktuariów Maryjnych.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.
 3. 2 września (poniedziałek) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta dla uczniów, nauczycieli i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się w naszym kościele o godz. 8.00. Zapraszamy także rodziców. Ze spowiedzi św. dzieci i młodzież mogą skorzystać dziś przed Mszami Świętymi i jutro od godz. 7.30.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Z kolei w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie
  i zakonne. Zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. Po Mszy Świętej będzie dla nich spotkanie formacyjne. W I Piątek odwiedziny chorych – ze względu na to, że jest nas tylko dwóch księży – rozpoczniemy od godz. 8.00. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte o godz. 15.30 i 18.00. Zapraszamy do adorację Najświętszego Sakramentu między Mszami Świętymi i do skorzystania ze spowiedzi św. W sobotę na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe –szczególnie Róże Żywego Różańca.
 6. W niedzielę (8 września) na Mszy św. o godz. 10.00. rozpoczniemy w naszej parafii nowy rok duszpasterski, formacyjny z udziałem Grup Parafialnych dla dorosłych – prosimy, aby członkowie tych grup przygotowali obstawę liturgiczną tej Mszy Świętej. Grupy dziecięce (LSO i Scholka Dziecięca) uroczyste rozpoczęcie będą miały na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zachęcamy, by chętne dzieci przyniosły na tę Mszę Świętą swoje tornistry z przyborami, zeszytami i podręcznikami, aby je poświęcić i by poprzez to prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
 7. Spotkanie organizacyjne (poczęstunek, krótka prezentacja wspólnot, omówienie programu formacyjnego, omówienie nowych inicjatyw parafialnych) będzie 10 września (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej (godz. 19.00). Serdecznie zapraszamy!
 8. Prosimy, by już w kolejną niedzielę dzieci ze scholki przyszły na pierwszą próbę śpiewu na godz. 10.45 do salki na plebanię.
 9. Na czwartek (5 września br.) jest wyznaczony dzień przyjęć kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Będzie to miało miejsce w prowincjalacie w Warszawie o godzinie 10.00. Polecajmy Bogu na modlitwie sprawę nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 10. Zapraszamy do udziału młodzież męską w weekendowych rekolekcjach o rozeznaniu powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, które odbędą w Wyższym Seminarium Misyjnym w Stadnikach w dniach 6-8 września 2019 r.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym chcą przyjąć I Komunię Świętą, odbędzie się w najbliższą środę (4 września) w kościele o godz. 18.45.
 12. Pierwsza zbiórka dla wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza będzie w kolejnym tygodniu.
 13. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zapraszają na obchody Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Inauguracja odpustu odbędzie się w dniu 8 września 2019 roku o godzinie 12.00 sumą odpustową w plenerze na błoniach świętokrzyskich. Natomiast główna Msza Święta odpustowa będzie w sobotę 14 września o godz. 12.00 w Bazylice na Świętym Krzyżu. Na tę Mszę Świętą jest organizowany autokarowy wyjazd z Ostrowca Św. Zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy panu kościelnemu.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.


Wszystkim Parafianom i Gościom na nowy tydzień,
a Dzieciom i Młodzieży na rozpoczynający się nowy rok szkolony,
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej oraz Aniołów Stróżów.
Szczęść Boże!