• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 17.00 będą uczestniczyć kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII Szkoły Podstawowej.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nieszpory za zmarłych. Natomiast w tygodniu adoracja z modlitwą za zmarłych po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  poniedziałek – obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wyrażamy wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy ofiarą swojego życia, pióra, słowa i pieśni wywalczyli wolną i niepodległą Polskę. Niech to będzie dzień pogłębionej refleksji nad naszym patriotyzmem. Dziękując Bogu za dar wolnej ojczyzny módlmy się o błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Królowej Polski dla wszystkich Polaków. Msze Święte będą o godz. 10.00 i o 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 udamy się w procesji na cmentarz parafialny. Przy pomniku ku czci poległych powstańców z 1863 roku odmówimy wspólnie modlitwę, złożymy kwiaty, zapalimy znicze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie procesji na cmentarz;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  • sobota – wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy.
 4. 12 listopada (wtorek) zapraszamy parafian na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. O godz. 17.00 Msza Święta, potem adoracja za wstawiennictwem św. Stanisława, zawierzenie Parafii, Ojczyzny św. Stanisławowi BM, następnie ucałowanie relikwii naszego patrona. W czasie adoracji będą wyczytywane intencje z Księgi podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Stanisława BM. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki pod chórem lub bezpośrednio przed Mszą Świętą do koszyczka pod chórem.
 5. Dodatkowa zbiórka dla aspirantów, ministrantów i lektorów odbędzie się w tym tygodniu we wtorek o godz. 18.00 w kościele. Kandydaci przychodzą tego dnia jak zwykle, czyli na 16.00.
 6. W najbliższą niedzielę (17 listopada) imieniny obchodzi ks. Grzegorz Siedlarz SCJ. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą imieninową o godz. 11.30.
 7. W tym roku nie będzie wydawany kalendarz parafialny. Za mało Parafian zaopatruje się w kalendarz. Musimy dokładać z funduszu parafialnego, aby się wydanie kalendarza się zwróciło.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła oraz na tacę inwestycyjną - Bóg zapłać!
 9. Ksiądz proboszcz Krzysztof Ligocki SCJ dziękuje za złożone ofiary na tace (2380 zł) w ubiegłą niedzielę na budowę nowego kościoła w parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego (parafia sercańska) w Kaliszu.
 10. W 2021 roku będziemy obchodzić 50. rocznicę posługi Księży Sercanów w Parafii w Denkowie. Z racji zbliżającego się złotego jubileuszu będą przeprowadzone misje parafialne z poświęceniem nowego krzyża przed kościołem w marcu 2021 roku. Będzie uroczysta Msza Święta jubileuszowa z biskupem, prowincjałem, duszpasterzami, którzy w ciągu tych 50-ciu lat posługiwali w parafii w Denkowie, zaproszeni goście. A zatem będziemy duchowo i materialnie przygotowywać się do tego złotego jubileuszu. W przyszłym roku chcemy już naprawdę wykonać nową alejkę wokół kościoła. Jest to ostateczna chwila, czas, aby te prace wykonać. Zbieranie własnego wkładu pieniężnego trwa. Nie da się uzbierać w jednym czy dwu miesiącach. I aby sprawnie uzbierać potrzebne fundusze to raz w miesiącu będzie tzw. taca inwestycyjna na nową alejkę. Zachęcamy także do składania indywidualnych ofiar pieniężnych.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Czas Serca, Miłujcie się, Oremus grudniowy oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!