• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 1. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odbywają się po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 16.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • środa – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Z kolei w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Ze względu na panującą pandemię nie będzie specjalnej Mszy Świętej na zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla placówek edukacyjnych, znajdujących się na terenie naszej parafii. Jednakże bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: nauczycieli, wychowawców, uczniów, rodziców i opiekunów na Mszę Świętą w najbliższy piątek na godz. 18.00. Będziemy wtedy Bogu dziękować za mijający rok szkolny.
 5. Ze spowiedzi św. w naszym kościele można skorzystać codziennie, 20 minut przed Mszami Świętymi – zachęcamy do tego teraz zwłaszcza dzieci i młodzież.
 6. Na wspomnianą Mszę Świętą w najbliższy piątek, na godz. 18.00, zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII Szkół Podstawowych. Ich obecność jest obowiązkowa, gdyż po Mszy Świętej będzie dla nich w kościele spotkanie informacyjno-formacyjne odnośnie bierzmowania.
 7. Wszystkich należących do grup parafialnych, także wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób angażowały się w życie Parafii, zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku formacyjnego, także w najbliższy piątek (26 czerwca) na godz. 18.00.
 8. Przypominamy, że w kościele obowiązują maseczki oraz zachowanie tzw. dystansu społecznego.
 9. Decyzją ks. Prowincjała z dniem 30 czerwca br. kończy posługę w naszej parafii ks. Grzegorz Siedlarz SCJ. Od 1 lipca br. został on mianowany wychowawcą kleryków w naszym sercańskim seminarium w Stadnikach. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.00, będziemy dziękować ks. Grzegorzowi za czteroletnią posługę w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.
 10. Wczorajszym nowożeńcom dziękujemy za kwiaty – Bóg zapłać!
 11. Są jeszcze wolne intencje na niektóre dni podczas wakacji. Zainteresowane osoby prosimy, by przychodziły w tej sprawie do kancelarii.
 12. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Św. ogłasza nabór do klas pierwszych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na plakacie w gablocie.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na lipiec i sierpień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego
i obfitego Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.
Szczęść Boże!