• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  • poniedziałek Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży; o godz. 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15 – składka z tego nabożeństwa przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W kancelarii parafialnej do Księgi Abstynencji można wpisywać przyrzeczenia abstynenckie na czas Wielkiego Postu.
 6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą dla misjonarzy.
 7. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Po raz kolejny przeżywamy ten czas w sytuacji pandemii oraz ograniczeń sanitarnych, które – choć trudne – są wyrazem odpowiedzialnej troski o zdrowie i życie nas wszystkich.

    Wielki Post to czas nawrócenia i przygotowania na obchody Świąt Wielkiej Nocy. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych zachęcamy do duchowego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Mają nam w tym pomóc: Msza św., Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, modlitwa, postanowienia wielkopostne, spowiedź św., czyny miłosierdzia. Żeby lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu we Wspólnocie Parafialnej, Duszpasterze – Księża Sercanie – wychodzą naprzeciw Parafianom i pragną przeprowadzić Drogę Krzyżową przez miejscowości i ulice na terenie Parafii. Droga Krzyżowa będzie podobna, ale z małą zmianą –  Parafianie/Mieszkańcy nie będą iść za krzyżem, ale będą uczestniczyli przy swoich domach.

Przebieg Drogi Krzyżowej: krzyż w otoczeniu pochodni i w obecności kapłana, który będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej, będzie przemierzał przez wyznaczone miejscowości i ulice podchodząc do wyznaczonych stacji przy konkretnej Rodzinie (domu). Mieszkańcy uczestniczą przy swoich domach nie wychodząc na ulice. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej przez rozważanie stacji wraz z Rodziną w domach, przeplatając ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, Tajemnicami Różańca św. czy pieśniami wielkopostnymi. Natomiast przy stacjach Dróg Krzyżowych, które będą się znajdować w pobliżu swoich domów, rodzina uczestniczy w rozważaniach wspólnie z kapłanem.

Teksty rozważań Dróg Krzyżowych można przygotować we własnym zakresie lub skorzystać ze strony internetowej naszej parafii.

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 14.30. Na zakończenie Drogi Krzyżowej kapłan udzieli wszystkim Parafianom Błogosławieństwa Bożego.

Droga Krzyżowa (niedziela)

 • 28 lutego, godz. 14.30 – Wschodnia, ul. Rudzka Podwiatraki (początek od ul. Wschodniej – zakończenie przy krzyżu)
 • 7 marca, godz. 14.30 – ul. Rudzka (pod Wólką Bodzechowską), Wólka Bodzechowska (początek od ul. Rudzkiej (Stara Wólka) – zakończenie przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej)
 • 14 marca, godz. 14.30 – Zygmuntówka,  os. Denkówek, Denkówek, ul. Stalowa (początek od strony ul. Zygmuntówka – zakończenie przy krzyżu w Denkówku).
 • 21 marca, godz. 14.30 – ul. Ostrowiecka, ul. Topolowa, ul. Tomaszów (początek od środka ul. Ostrowieckiej – zakończenie ul. Tomaszów na górze).
 • 28 marca, godz. 14.30 – ulice wokół Rynku Denkowskiego (początek od Sióstr Zakonnych – zakończenie przy figurze Matki Bożej przy ul. Rynek Denkowski).

       Trasa i przebieg Drogi Krzyżowej będzie wcześniej uzgadniane  z przedstawicielami danych miejscowości i ulic.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Dziękuje Ofiarodawcom z złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła. Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzmy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej w nowym tygodniu
oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!