• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy 13 Niedzielę Zwykłą.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy Bogu dziękowali za wszystkich należących do grup parafialnych, także wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób angażowały się w życie wspólnoty Parafii w ciągu mijającego roku szkolno – katechetyczno - duszpasterskiego.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej;
  • sobota - święto św. Tomasza, Apostoła.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby dziękować Bogu za powołanych do służby Bożej oraz prosić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich. W I piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. W lipcu i w sierpniu nie ma odwiedzin chorych, jedynie w nagłych sytuacjach można prosić kapłana. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 6. Ze spowiedzi św. w naszym kościele można skorzystać codziennie 20 minut przed Mszą Świętą.
 7. Rozpoczął się czas wakacji: odpoczynku, wspólnych wyjazdów. Zachęcamy by wszędzie, gdzie będziecie przebywać, pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. oraz o odpowiednim stroju w świątyni.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Miłujcie się, Czas Serca, Oremus na lipiec oraz inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 9. Dziękuję Ofiarodawcom za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła. Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 10. Dziękuję Rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za pomoc w sprzątaniu kościoła, za przystrojenie świątyni kwiatami i za dar ołtarza: naczynie liturgiczne tzw. piksyda.
 11. Dziękuję Parafianom, którzy uczestniczyli w Misjach Intronizacyjnych NSPJ. Dziękuję także chorym, cierpiącym, którzy duchowo łączyli się w czasie tych misji ofiarowując modlitwę, cierpienie.
 12. Dziękuję Parafianom, którzy pomogli przygotować Wspólnotę Parafialną do uroczystości związane z wydarzeniami rocznicowymi: 100 - lecie zawierzenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa i 50 - lecie obecności Księży Sercanów w Denkowie. Wszystkim składam serdeczne - Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom, Gościom, wypoczywającym życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów. Szczęść Boże!