• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • wtorek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).
 2. We wtorek (13 lipca) zapraszamy Parafian na kolejne nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. O godz. 18.00 Msza św., adoracja wstawiennicza w intencji Parafian i Ojczyzny. W czasie adoracji będą wyczytywane intencje z księgi „podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Stanisława BM”. Podziękowania i prośby spisane na kartce można zamieszczać w skrzynce pod chórem. Serdecznie zapraszamy.
 3. Księża Sercanie zapraszają na Radomską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej szczegółów na stronie internetowej: http://www.pielgrzymka.scj.pl/
 4. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. Już teraz dziękujemy za przyniesione kwiaty.
 5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W tygodniu 20 min przed Msza św., a w niedzielę w czasie Eucharystii.
 6. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela i inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Wypoczywającym
na nowy tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej.
Szczęść Boże!