• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XIX niedzielę zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - patronki Europy;
 • wtorek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
 • sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
 • niedziela - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach świętych będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
 1. Ze spowiedzi św. w naszym kościele można skorzystać na 20 minut przed Mszą św.
 2. We wtorek (10 sierpnia) zapraszamy Parafian na godz. 18.00 na kolejne comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM: najpierw będzie Msza Święta, potem adoracja za wstawiennictwem naszego Patrona z wyczytaniem intencji z Księgi podziękowań i próśb do św. Stanisława BM oraz będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla Parafii i Ojczyzny. Podziękowania i prośby spisane na kartce można wrzucać do specjalnej skrzynki pod chórem. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione w ubiegłym tygodniu kwiaty serdecznie dziękujemy!
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na wrzesień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 6. Dziękuję Ofiarodawcom za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła. Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 7. Serdecznie pragnę podziękować Parafianom, którzy pomogli przygotować świątynię, teren wokół świątyni do uroczystości odpustu parafialnego, za przyozdobienie świątynię kwiatami oraz za oprawę liturgiczną. Bóg zapłać!

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom, jubilatom i urlopowiczom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Matki Najświętszej Wniebowziętej. Szczęść Boże!