• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą.
 2. W oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej 3 września rozpoczęliśmy Nowennę w intencji licznych i trwałych owoców beatyfikacji. Beatyfikacja powyższych Sług Bożych 12 września (niedziela) w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jako Wspólnota Parafialna będziemy się duchowo łączyli na modlitwie w naszej świątyni na Mszach Świętych w przyszłą niedziele.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • środa – Święto Narodzenia NMP
 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do Św. Stanisława BM, natomiast w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W niedzielę (12 września) na Mszy św. o godz. 10.00. rozpoczniemy w naszej parafii nowy rok duszpasterski, formacyjny z udziałem Grup Parafialnych dla dorosłych – prosimy, aby członkowie tych grup przygotowali obstawę liturgiczną tej Mszy Świętej. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie w kościele.
 3. Grupy dziecięce (LSO i Scholka Dziecięca) uroczyste rozpoczęcie będą miały w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30. Zachęcamy, by chętne dzieci przyniosły na tę Mszę Świętą swoje tornistry z przyborami, zeszytami i podręcznikami, aby je poświęcić i by poprzez to prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania zamieszkałych na terenie parafii pw. św. Stanisława w Ostrowcu Św. wraz z Rodzicami odbędą się w następujących dniach:
  • 13 września br. (poniedziałek) godz. 18.45 (w kościele) – z klas 7 i 8.
  • 15 września br. (środa) godz. 18.45 (w kościele) – z klas 6.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz pomocy w Afganistanie.
 6. W dniu 11 września do Sanktuarium Diecezjalnego św. Józefa w Nisku odbędzie się pielgrzymka mężczyzn. Chętnych mężczyzn zapraszamy do zapisywania się w zakrystii do środy.
 7. W dniu 11 września (sobota) w naszej parafii Domowy Kościół będzie przeżywał „Rejonowy Dzień Wspólnoty”. W programie: konferencja, dzielenie się Słowem Bożym, Msza św., spotkanie braterskie przy ognisku. Rozpoczęcie w Domu Parafialnym o godz. 14.30. Zapraszamy rodziny/ małżeństwa z naszej parafii.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary na remont dachu na kościele. Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 9. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty serdecznie dziękujemy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom

życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!