• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
 • wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • środa – wspomnienie bł. Jana Marii od Krzyża Mendeza - sercanina, kapłana i męczennika;
 • czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM –Patrona Parafii. Natomiast w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W najbliższy czwartek 23 września, o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III, które chcą w 2022 roku przystąpić do pierwsze Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 3. W najbliższą niedzielę 26 września jak co roku zostanie przeprowadzenie badanie niedzielnych praktyk religijnych w parafiach w całej Polsce.
 4. Dziękujemy Ofiarodawcom za złożone ofiary na remont dachu na kościele. Bóg zapłać! Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 5. Dziękujemy za kwiaty do naszego kościoła. Zachęcamy do ich przynoszenia w sobotę do godz. 9.00.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Oremus na październik oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Nasza Parafia zamierza przystąpić do remontu konserwatorskiego - wymiany pokrycia dachowego oraz wzmocnienia elementów więźby dachowej na kościele. Po przeprowadzeniu analizy przez ekspertów stwierdzono, że stan blachy i niektórych elementów więźby są w złym stanie. Wszczęliśmy procedurę przygotowania dokumentów w celu ubiegania się o dotację. Na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kościele można zobaczyć kilka wybranych zdjęć z wizji lokalnej obecnego stanu dachu i jego konstrukcji.

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!