• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy 26 niedzielę zwykłą
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
 • wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • środa – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 • czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
 • piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;
 • sobota – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 1. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w październiku będą w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Pod chórem i w gablotach jest lista z wyznaczonymi Grupami Parafialnymi, mieszkańcami danych miejscowości i ulic do prowadzenia różańca św. w poszczególne dni. Prosimy o zapoznanie się z rozpiską.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w I piątek: odwiedziny chorych od godz. 8.00. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Msza Święta. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.00 kolejna Msza Święta. Zapraszamy dzieci, rodziny, szczególnie dzieci przygotowujące sie do pierwszej komunii świętej oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania do udziału w nabożeństwach różańcowych. 
 • W piątek (1 października) na Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami. Kandydaci do sakramentu bierzmowania uczestniczą we Mszy św. w pierwszy piątek: z klas 7 o godz. 16.30, natomiast z klas 8 o godz. 18.00.
 • w I sobotę: zapraszamy na nabożeństwo różańcowe szczególnie Roże Żywego Różańca.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.30 katecheza Maryjna.
 2. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i listopadowe (miesięczne) w kancelarii parafialnej. Na osobnych kartkach można wypisać zmarłych, którzy będą wyczytywani na cmentarzu. Pod chórem są wystawione kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na miesiąc październik oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 4. Od piątku do soboty w naszej parafii gościliśmy młodzież sercańską z Lublina i Pliszczyna (21 młodzieży i 2 kapłanów). Chciałem serdecznie podziękować ks. Sławkowi za koordynowanie Dnia Skupienia dla tej młodzieży sercańskiej. Dziękuje Parafianom z Domowego Kościoła za upieczenie ciast dla młodzieży. Bóg zapłać!
 5. Dziękujemy za przyniesione kwiaty do przystrojenia świątyni.
 6. Dziękujemy za złożone ofiary na remont dachu na kościele. Ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom

życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!