• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

 1. Przeżywamy dzisiaj Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej – szczególnie za Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi i za Księży   Sercanów, którzy posługują na terenie naszej parafii – oraz o nowe powołania zakonne do tych Zgromadzeń.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
 • środa – Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji Osób Konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Składka przeznaczona będzie dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu;
 • czwartek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;
 • sobota – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:
 • w pierwszy czwartek: będziemy modlić się w intencji powołanych do służby Bożej oraz będziemy prosili o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszam szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich;
 • w pierwszy piątek: odwiedziny chorych od godziny 8.00. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące sie do pierwszej komunii świętej oraz młodzież. Kandydaci do sakramentu bierzmowania uczestniczą we Mszy św.: z klas 7 o godz. 16.30, natomiast z klas 8 o godz. 18.00;
 • w pierwszą sobotę: zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji Róż Żywego Różańca i rodzin naszej parafii.
 1. W środę (2 lutego) na godz. 19.00, zapraszamy chętnych do pomocy w usunięciu dekoracji świątecznej.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela oraz inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 3. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

 Parafianom i Gościom, w nowym tygodniu, życzmy błogosławieństwa Bożego oraz wstawiennictwa Matki Bożej Gromnicznej. Szczęść Boże!