• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj przypada 10 Niedziela Zwykła.
 2. Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Masz dla Życia i Rodziny. W parafii Miłosierdzia Bożego o 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Msza św.  Godz. 16.00 wyruszy Marsz ulicami miasta a 17.00 piknik Rodzinny przy parafii Miłosierdzia Bożego.  Zapraszamy.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • wtorek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • środa – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów oraz Sercańskiej Wspólnoty Świeckiej. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów w Kościele powszechnym. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj w czasie procesji eucharystycznej o godz. 16.30. Natomiast w tygodniu podczas procesji eucharystycznej po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, sztandarów i baldachimu. Ministrantów i lektorów zapraszamy do służenia a dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. w Oktawie Bożego Ciała. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.

4.We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. W sobotę Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z ks. Jakubem wyjeżdżają na turniej piłki nożnej o puchar ks. Prowincjała. Życzymy im sukcesów.
 2. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 26 czerwca - 1 lipca. Spotkanie jest dla tych, którzy ukończyli 7 klasę oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. W programie czas na modlitwę, zabawę, integrację oraz warsztaty. Więcej informacji na plakacie lub na stronie www.sercanskie.pli w mediach społecznościowych.  Koszt to 250 zł + przejazd. Zapisy u ks. Jakuba. Serdeczna prośba, gdyby miał ktoś pożyczyć na parę dni namioty 2-3 osobowe, to proszę o kontakt z ks. Jakubem.
 3. W najbliższy czwartek (15 czerwca) nasza parafia będzie przeżywając niecodzienne wydarzenie Wizytację Kanoniczną Parafii przez Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza - Ordynariusza Diecezji.

Program wizytacji:

 • 13.00 – Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 9 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • 13.45 – Spotkanie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Marcina Popiela.
 • 14.45 – Modlitwa na cmentarzu parafialnym (zapraszamy Parafian do Kaplicy Kotkowskich na wspólną modlitwę za zmarłych).
 • 15.00 – Odwiedziny chorych w domach (dwie rodziny).
 • 15.30 – Spotkanie w Domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – spotkanie z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom”.
 • 16.30 – Spotkanie z Radą Parafialną (Dom Parafialny) - zapraszam Radę Parafialną, Liderów wszystkich Grup Parafialnych)
 • 17.30 – Prezentacja Grup Parafialnych w kościele:

Kółka Różańcowe

Liturgiczna Służba Ołtarza 

Schola Dziecięca

Sercańska Wspólnota Świeckich, Rodzina Serca Jezusowego

Pomoc Powołaniom „Margaretki”

Duchowy Patronat Misyjny

Domowy Kościół (Oaza Rodzin)

Nowe Oblicze Parafii

Nadzwyczajni Szafarze komunii Świętej

Parafialny Zespół CARITAS (współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Denkowa)

Chór Parafialny

Młodzież

     Godz. 18.00 – Uroczysta Msza święta. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian.

 1. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ofiarodawcom za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 2. Składam serdeczne podziękowania za przygotowanie Liturgii na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: kapłanom, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Grupom Parafialnym, dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży, s. Agnieszce i chórowi parafialnemu, oprawę procesji, fotografowanie uroczystości, mieszkańcom i wspólnotom Parafialnym za przygotowanie ołtarzy, p. Markowi – kościelnemu, ks. Jakubowi. Dziękuję za tak liczny udział w uroczystości: za wspólnotową modlitwę i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego

na nowo nadchodzący tydzień. Szczęść Boże!