• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  sobota – święto św. Marii Magdaleny;
 2. Z okazji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa (25 lipca) w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingach przy kościele będziemy poświęcać pojazdy i błogosławić kierwców. Zbierane przy tej okazji ofiary do puszek zostaną przeznaczone dla misjonarzy pod hasłem 1 grosz za 1 kilometr.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. 4 sierpnia br. wyrusza z Ostrowca Świętokrzyskiego piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. i spotkanie przed pielgrzymkowe w parafii Św. Michała w Ostrowcu Św. – 30 lipca 2023 r. o godz. 13.00.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi świętej w tygodniu 20 minut przed Mszą św. wieczorną.
 6. W dniu 6 sierpnia w Zawichoście odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zachęcamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. Wszelkie informacje są na stronie diecezjalnej: https://diecezjasandomierska.pl/spotkanie-mlodych-diecezji-sandomierskiej/
 7. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. Już teraz dziękujemy za ofiarowane kwiaty.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Oremus na sierpień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ofiarodawcom za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Wypoczywającym
na nowy tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego
oraz opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów. Szczęść Boże!