• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszęnia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.
 2. Z okazji wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca) dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona będzie dla misjonarzy pod hasłem 1 grosz za 1 kilometr. Poświęceni pojazdów i błogosławienie pojazdów będzie również we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  wtorek – święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu imieniny obchodzi bp Krzysztof Nitkiewicz, pasterz naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwach o solenizancie.
  środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP,
  sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i łazarza
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę do Przemienienia Pańskiego - przed uroczystością odpustową.
 6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej w tygodniu 20 minut przed Mszą św.
 7. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione kwiaty bardzo dziękujemy.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na sierpień oraz inne czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ofiarodawcom za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

 

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek
życzymy dobrego i owocnego wypoczynku,
opieki Matki Bożej  oraz Aniołów Stróżów.

Szczęść Boże!