• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj po każdej Mszy św. Nowenna do Przemienienia Pańskiego, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
 • wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
 • piątek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana
 • niedziela (6 sierpnia) – przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową. Kazanie będzie głosił i sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył o. Adam Zagaja – ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Serdecznie zapraszamy na uroczystość i prosimy o włączenie się w procesję poprzez przygotowanie i niesienie sztandarów, feretronów oraz baldachimu. Dziewczynki – zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe – zapraszamy do sypania kwiatków. W związku z odpustem zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.: przez najbliższy tydzień 20 minut przed Mszą św. oraz w pierwszy piątek miesiąca.
 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobotamiesiąca:

W I czwartek:  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby dziękować Bogu za powołanych do służby Bożej oraz prosić o       nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego - zapraszamy szczególnie Sercańską Wspólnotę Świeckich;

W I piątek:  o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. W sierpniu nie ma odwiedzin chorych,  jedynie w nagłych sytuacjach można prosić kapłana;

     W I sobotę:  o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

 1. Przez miesiąc sierpień modlimy się o trzeźwość w polskich domach i rodzinach.

W kancelarii parafialnej można wpisywać się do Księgi abstynencji.

 1. W piątek wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów oraz w intencjach, które niosą ze sobą.
 2. W dniach 2-3 września 2023r. w naszej parafii organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Strachocina koło Sanoka (sanktuarium Św. Andrzeja Boboli), Miejsce Piastowe (bł. Bronisława Markiewicz - Księża Michalici), Dębowiec (sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej). Koszt wyjazdu 320 zł (przejazd, ubezpieczenie, przewodnicy, nocleg, wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie,         obiad). Prosimy o zapisywanie się na  listę w zakrystii.
 3. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy przynieść kwiaty w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione kwiaty serdecznie dziękujemy.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Oremus na sierpień oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.
 5. 10.Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ofiarodawcom za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.

 

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom, jubilatom i urlopowiczom
życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.
A z okazji odpustu parafialnego, który jest świętem całej Wspólnoty Parafialnej,
życzymy wszelkich darów nieba.
Szczęść Boże!