• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą

 1. Dziś przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • wtorek – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
 1. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM, w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek (1 września) wspominamy kolejną rocznicę wybuchy II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój na świecie.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota Miesiąca i I Niedziela miesiąca września:

W I piątek -  od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Kapłani udadzą się do chorych, do których chodzili wcześniej na stałe w pierwsze piątki, można także zgłaszać nowych chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu: Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do skorzystania ze spowiedzi św. Msze Święte o godz. 16.30 i 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz rodziców.

W I sobotę - o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, zapraszamy szczególnie Róże Żywego Różańca.

W I niedzielę – po Mszy św. o godz. 7.30 katecheza Maryjna.

 1. 4 września (poniedziałek) rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 uczniów, nauczycieli, pracowników Szkół na terenie naszej parafii o godz. 8.00. Zapraszamy także rodziców. Ze spowiedzi św. dzieci i młodzież mogą skorzystać dziś w czasie Mszy Świętej i w tygodniu 20 minut przed Mszą św.
 2. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymkowe 29 sierpnia (wtorek) o godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, więc jeśli ktoś się jeszcze nie zdecydował a ma ochotę jechać, to serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększania naszego kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione kwiaty dziękujemy.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Oremus na wrzesień, czasopismo „Różaniec”  oraz czasopisma      wyłożone na stoliku pod chórem.
 5. Intencje:

 

Wszystkim Parafianom i Gościom na nowy tydzień,
a Dzieciom i Młodzieży na rozpoczynający się nowy rok szkolny,
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego 
i opieki Matki Bożej i Aniołów Stróżów. Szczęść Boże!