3_stanislaw.JPG
Projekt bez nazwy 1.jpg
PlayPause
piątek 14 listopad 2025

Strona Parafii Facebook

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

  1. 25 lipca 2019 r. (czwartek) będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w czwartek po Mszy Świętej wieczornej będziemy błogosławić pojazdy. Dzisiaj oraz w dzień wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pojazdy dla misjonarzy pod hasłem 1 grosz za 1 kilometr.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
    • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
    • wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
    • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
    • czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu imieniny obchodzi BP KRZYSZTOF NITKIEWICZ, pasterz naszej diecezji - pamiętajmy w modlitwach o Solenizancie;
    • piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP.
  3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM. Natomiast w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Z racji zbliżającej się uroczystości odpustowej ku czci Przemienia Pańskiego, która odbędzie się 6 sierpnia br., od najbliższej niedzieli (28 lipca) rozpoczynamy nowennę przed tą uroczystością. W najbliższą niedzielę nowenna o godz. 16.30, w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W uroczystość odpustową kazanie wygłosi i Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Paweł Nowakowski SCJ.
  5. W najbliższy czwartek (25 lipca) o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.
  6. Przypominamy, że ze względu na czas urlopowy w naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi jest tylko na 20 minut przed każdą Mszą Świętą.
  7. Księża Sercanie zapraszają na Radomską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-13 sierpnia br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej – www.pielgrzymka.scj.pl. Zapraszamy także na Ostrowiecką Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyrusza 4 sierpnia. Więcej informacji nt. zapisów można znaleźć na plakacie w gablocie.
  8. W sobotę 27 lipca w godz. 10.00-14.00 w salce Michael w Domu Parafialnym przy ul. Okólnej w parafii św. Michała w Ostrowcu Św. można oddać krew w ramach akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”.
  9. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów dla upiększenia kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 9.00. A za przyniesione wczoraj kwiaty bardzo dziękujemy!
  10. Dziękujemy za złożone ofiary na naprawę alejki wokół kościoła - Bóg zapłać!
  11. Informujemy, że ze względu na niski wkład własny, a więc zbyt małą ofiarność parafian, niestety nie jesteśmy w stanie w tym roku dokonać naprawy przykościelnej alejki. Remont dojdzie do skutku, gdy uzbieramy wkład własny - dlatego też prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie parafian, o większą ofiarność. Jeszcze raz składamy serdeczne "Bóg zapłać!" wszystkim tym, którzy złożyli ofiary. Jednakże trzeba ze smutkiem zaznaczyć, że zdecydowana większość parafian nie wsparła tego parafialnego projektu.
  12. W tym roku chcemy wymienić przestarzałą elektryczną tablicę rozdzielczą w zakrystii - jest to sprawa pilna.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Wypoczywającym 
życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.
Natomiast wszystkim kierowcom i podróżującym życzymy,
aby – dzięki wstawiennictwu św. Krzysztofa –
zawsze bezpiecznie docierali do celu.
Szczęść Boże!

  • Odsłon: 744