• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
  •    środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
  •    czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  •    piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  •    sobota – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 3. Dnia 23 września 2017 r.( sobota) nasz Parafianin Szymon Włodarczyk złożył Pierwszą Profesję Zakonną (Pierwsze Śluby Zakonne)  w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serce Jezusowego w Stopnicy. Polecamy Waszej modlitwie Szymona, aby dobrze przygotował się do pełnienia służby Bogu i ludziom.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Stanisława BM – Patrona Parafii. Natomiast w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. 26 września (wtorek) po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Grup Parafialnych oraz z chętnymi Parafianami, którzy chcą pomóc w porządkowaniu terenu wokół kościoła.
 6. 1 października (niedziela) o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku formacyjnego uczniów z klas II i III Gimnazjum oraz VI i VII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam także Rodziców. Proszę, aby uczniowie zgromadzili się już w kościele o godz. 9.30.
  Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci z klas III szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 16.30  zapraszamy Parafian na pierwsze październikowe nabożeństwo różańcowe.
 8. 7 października 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Zapraszamy do zapisywania się dzisiaj w zakrystii.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NMP Saletyńskiej organizuje pielgrzymkę na „Różaniec do granic” w dniu 7.10.2017 r. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 10. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Denkowa informuje, że zawarł umowę z Bankiem Żywności na kontynuacje „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na rok 2017-2018” i wraz z „Caritas przy Parafii św. Stanisława BM” w Ostrowcu Św. będzie organizacją partnerską w dystrybucji artykułów żywnościowych. Osoby i rodziny, które chcą kontynuować odbiór żywności w naszej parafii winni złożyć w punkcie „Caritas” przy parafii Skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej potwierdzone przez MOPS w Ostrowcu Św. Punkt będzie czynny we wtorki w godz. od 15.00 do 17.00 w Domu Parafialnym.  Tutaj na miejscu można pobrać druki skierowania i oświadczenia. Można je pobrać także bezpośrednio w MOPS-ie i dostarczyć potwierdzone do „Caritas”. Wnioski są przyjmowane przez osoby i rodziny mieszkające na terenie naszej parafii. Kwoty kryterium dochodowego wynoszą: 1268 zł dla osoby samodzielnie gospodarującej; 1028 zł  w przypadku osoby w rodzinie. Skierowanie jest ważne od sierpnia 2017 roku do czerwca 2018 r. O terminach dystrybucji żywności poinformujemy po zakończeniu naboru.
 11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Dnia Zmarłych. Bardzo proszę, aby rozpocząć porządkowanie wokół grobów rodziny, najbliższych. Chętnych Parafian dysponującym wolnym czasem prosimy o kontakt z Panem Tomaszem Bidzińskim, aby pomóc  w porządkowania cmentarza.
 12. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na remont katedry w Sandomierzu.
 13. Dziękujemy nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do naszego kościoła.
 14. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Zarobkiewicza. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
 15. Zakończyły się prace związane z montażem nowej sygnaturki na kościele. W najbliższych dniach będą wykonywane takie prace jak: zamontowanie dzwonu, założenie oświetlenia, założenie siatki w oknach, ciąg dalszy zakładania odgromienia.
  Bardzo dziękujemy Parafianom, Gościom za modlitwę oraz za dalsze wsparcie finansowe sygnaturki. Wierzymy, że uda nam się szybko spłacić dług. Dalsze prace będą związane z uporządkowaniem terenu wokół kościoła (nawiezienie ziemi, poprawienie alejki), odmalowanie na biało ściany na dzwonnicy.

 

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!