• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach Świętych i przystępujących do komunii św.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Na wszystkich Mszach Świętych i w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 modlimy się w intencji rodziców dotkniętych dramatem straty dziecka w wyniku choroby, poronienia, wypadku czy aborcji.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
  •    poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  •    wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  •    środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia; pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy pracują w Służbie Zdrowia;
  •    piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
  •    sobota – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa oraz święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i listopadowe w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Pod chórem są wystawione kartki na wypominki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.
 6. 16 października (poniedziałek) o godz. 17.00. zostanie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli. Wcześniej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Eucharystii zapraszamy nauczycieli na poczęstunek do kawiarenki w domu parafialnym.
 7. W poniedziałek (16 października) o godz. 11.00 w Katedrze Sandomierskiej odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. bpa Wacława Świerzawskiego. Jeżeli ktoś z Parafian chciałby jechać, to prosimy o skontaktowanie się z ks. Proboszczem.
 8. W najbliższą środę, 18 października br., o godz. 17.30 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie z krawcową dla rodziców i dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do I Komunii Świętej. Prosimy wszystkich o obecność, ponieważ będą zbierane miary do strojów komunijnych.
 9. Zapraszamy młodzież z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI Szkoły Podstawowej na Mszę Świętą o godz. 17.00 w najbliższy czwartek (19 października). Następnie będzie spotkanie  formacyjne w domu parafialnym.
 10. Trwają zapisy na nocne Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w Krakowie 28 października. Serdecznie zachęcamy młodzież do zapisywania się.
 11. Rada Osiedla Denków zaprasza serdecznie Seniorów z naszego osiedla na spotkanie z okazji „Dnia Seniora”, które odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 16.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9.
 12. W przyszłą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na misje.
 13. W niedzielę 22 października w parafii Św. Michała organizowany jest Dzień Małżeński. Rozpoczyna się o godz. 15:00 w kolegiacie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a kończy się o godz. 18:00 Mszą Świętą z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. W czasie spotkania w Sali Michael planowana jest katecheza pt. „Jaka jest recepta na szczęście małżeńskie?”, a także kawa z ciastkiem i czas na rozmowę i wymianę doświadczeń. Zapraszamy wszystkich małżonków na to wspólne, niedzielne popołudnie.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Gość Niedzielny, nowy Oremus na listopad, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.
Szczęść Boże!