• 3_stanislaw.JPG
 • Remont.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

 1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela DobregoPasterza. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Odpust Parafialny ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania głosi i sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. Marek Borzęcki SCJ. 
 2. Dzisiaj po Mszach św. przed naszym kościołem w ramach akcji charytatywnej pt. „Żonkilowe pola nadziei” trwa kwesta na sprzęty rehabilitacyjne oraz środki medyczne dla podopiecznych „Ostrowieckiego Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • poniedziałek – Uroczystość liturgiczna św. Stanisława BM, patrona Polski, diecezji i naszej parafii;
 • piątek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
 • sobota – Święto św. Macieja, Apostoła.
 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 2. W poniedziałek oraz przypadający II wtorek miesiąca w czasie nabożeństwa majowego oraz na Mszy św. będziemy polecać św. Stanisławowi BM, patronowi Parafii, wszystkie sprawy naszej Parafii, zapisane podziękowania i prośby w specjalnej księdze, Dobroczyńców, sprawy naszej Ojczyzny i Kościoła.
 3. W najbliższą niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzicach.
 4. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ofiarodawcom za ofiary składane na remont dachu na kościele. Przypominamy, że ofiary można także przekazać drogą bankową na konto naszej Parafii. Numer konta: 37 8507 0004 2001 0000 4200 0001.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest: Niedziela, Oremus na czerwiec oraz czasopisma wyłożone na stoliku pod chórem.

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowo nadchodzący tydzień. Szczęść Boże!